Pacientiem un līdzcilvēkiem

  • home

Nikolass (11 gadus vecs) un Diandželo (7 gadus vecs)

Nikolass (Niks) un Diandželo ir divi brāļi, kuriem ir Hantera sindroms. Vecumā, kad lielākā daļa bērnu pirmo reizi grasās doties uz bērnudārzu, viņiem tika diagnosticēta šī slimība.

Kad bērni bija mazāki, ģimene dzīvoja mazā pilsētiņā Ņūmeksikā, un viņiem bija jāapmeklē vairāki ārsti, līdz tika noteikta diagnoze. Tā kā Hantera sindroms ir reta slimība, bija grūti atrast ārstu, kurš zinātu, kā jāārstē Hantera sindroms.

Pirms astoņpadsmit mēnešiem Niks, Diandželo un viņu ģimene pārcēlās uz Kaliforniju, lai būtu tuvāk zēnu ārstam. Gan Nikam, gan Diandželo patīk iet skolā, un viņi abi ar nepacietību gaida vasaras skolas sākumu jūnijā.

Niks mācās ceturtajā klasē un ir mazskauts. Viņam patīk skolas un mazskautu nodarbības un arī saliekamie attēli jeb puzles. Mamma Anete stāsta, ka Niks ir labs organizators un liels palīgs mammai un vecākajai māsai mājas darbos. Pat slimnīcās viņš ir kļuvis pazīstams, jo uztur kārtībā bibliotēkas, pareizi saliekot grāmatas.

Diandželo mācās pirmajā klasē un ir mazskauts tāpat kā brālis. Viņam patīk dzīvnieki, un viņš labprāt skatās televīzijas kanālu „Animal Planet”. Diandželo, gluži kā ikvienam septiņgadīgam puišelim, mīļākās rotaļlietas ir vieglās un smagās automašīnas.