Pacientiem un līdzcilvēkiem

  • home

Džeks Frajs

Džeks Frajs ir piecus gadus vecs Hantera sindroma pacients no Kalifornijas, kura enerģija, dzīvesprieks un humora izjūta pozitīvi ietekmē visu ģimeni. Mēs aprunājāmies ar Džeka vecākiem, vecvecākiem un skolotāju. Veltiet mazliet laika, lai iepazītu Džeku un uzzinātu, kā viņš ir iemācījis saviem tuviniekiem un draugiem pilnvērtīgi baudīt dzīvi.

Kima Fraja (Džeka mamma)

1. Kāda ir Džeka iemīļotākā izklaide?

Džeka jaunākā izklaide ir boulings. Wii boulings, īsts boulings, boulings ar svaigiem augļiem — viss ir saistīts ar boulingu! Viņam patīk arī sporta spēles, ar ko var nodarboties ārā. Viņš labprāt spēlē beisbolu pagalmā kopā ar ģimeni, kā arī dzenā futbola bumbu, kamēr no rītiem gaida skolas autobusu.

2. Kas ir viņa iecienītākais ēdiens?

Visi, kas pazīst Džeku, diezgan ātri uzzina par viņa acīmredzami negausīgo apetīti. Pašlaik viņam ļoti patīk pašam pirkt siltās pusdienas skolā.
Tam ir vairāki iemesli: pirmkārt, tas skaidri norāda, ka viņš jau ir pirmklasnieks (pirmsskolnieki nepērk siltas pusdienas), otrkārt, lai kas arī būtu dienas ēdienkartē, vienmēr ir pieejams grilēts siers. Pašlaik grilēts siers ir viņa visiecienītākais ēdiens.

3. Džeka iemīļotākais televīzijas raidījums?

Džekam patīk supervaroņi, īpaši Betmens un Zirnekļcilvēks, taču viņš nelaidīs garām arī iespēju noskatīties „Pusaugu mutantus bruņurupučus” vai „Neticamo Halku”.

4. Par ko Džeks smejas?

Džekam ir lieliska humora izjūta. Viņš smejas par teju visu jocīgo, un viņam arī pašam patīk smīdināt citus. Nesen kādu vakaru mūsu ģimene cepa zefīru, un mēs katrs apēdām vismaz vienu gabaliņu par daudz. Iestājās klusums, un Džeks pēkšņi prasa: „Mammu, bet kas būs saldajā?”. Mēs neticīgi skatījāmies uz viņu, jo visi bijām tā pieēdušies! Es teicu: „Džek, bet tu taču tikko apēdi saldo. Tu apēdi gandrīz sešus zefīrus!” Viņš pamāja ar roku un, skaļi smiedamies, sacīja: „Ak, mammu, es tikai pajokoju! Tas bija joks!”

5. Ko Džeks dara labāk par visiem?

Džeks brīnišķīgi prot gandrīz ikvienam likt pasmaidīt. Viņa entuziasms ir lipīgs, un viņa enerģiju ir grūti ignorēt. Viņš mīl dzīvi, un viņam patīk iepriecināt citus. Ir pilnīgi skaidrs, ka viņš izmanto šo savu talantu un spēju aizkustināt cilvēkus.

6. Ko Džeks jums ir iemācījis?

Džeks mums visiem ir iemācījis neuztvert dzīvi pārāk nopietni un baudīt katru mirkli. Viņam ir bijis jāsaskaras (un viņš turpina saskarties) ar daudzām problēmām, kādu nav lielākajai daļai bērnu, bet, neraugoties uz to, smaids viņa sejā nekad nenodziest.

Džeka vecvecāki

1. Kāda ir Džeka iemīļotākā izklaide?

Džekam nav tikai viena iemīļota izklaide. Viņam patīk skatīties televizoru, mest grozā basketbola bumbu, braukāt ar braucamajām rotaļlietām, dzenāt futbolbumbu, lēkāt uz batuta un rotaļāties ar suni.

2. Par ko Džeks smejas?

Par ko Džeks smejas… Grūti pateikt, jo reizēm šķiet, ka viņš smejas pilnīgi bez kāda iemesla. Tomēr, jā – bieži vien viņš smejas par farsa situācijām animācijas filmās.

3. Ko Džeks dara labāk par visiem?

Džeks spēj labāk par daudziem citiem izdomāt attaisnojumus, lai kaut ko nedarītu. Turklāt šie iemesli parasti visiem šķiet loģiski! Viņa domāšanas procesi ir prātam neaptverami.

4. Ko Džeks jums ir iemācījis?

Džeks man ir iemācījis pilnvērtīgas dzīves būtību… Jūs esat invalīds, ja pats esat par to pārliecināts savā prātā. Nav tāda „es nevaru to izdarīt”, neatlaidība vienmēr uzvar ātru padošanos! Un slapjas, siekalainas bučas ir vislabākā lieta visā plašajā pasaulē.

Džeka skolotāja

1. Kāda ir Džeka iemīļotākā izklaide?

Lietainā dienā Džeks kopā ar draugiem labprāt vēro lēkājam vardi.

2. Par ko Džeks smejas?

Džekam patīk klausīties jautrus stāstus, īpaši ar atskaņām, kādi ir Dr. Zeisa stāsti.

3. Ko Džeks dara labāk par visiem?

Džeks spēj izstāstīt ļoti pārliecinošus stāstus! Bieži esmu par to pārsteigta. Viņam patīk sarunāties ar pieaugušajiem un ilgi tērzēt par ģimeni un draugiem vai apspriest pārdomas par sevi bērnībā.

4. Ko Džeks jums ir iemācījis?

Man šķiet, Džeks man ir iemācījis, ka reizēm mums vajag apstāties un saprast, kas patiešām ir svarīgi. Jebkurā brīdī es labāk pasmaidīšu, nevis apraudāšos!